שאלות ותשובות על השיאצו

 

מה ההבדל בין שיאצו למסג'?

בשיאצו הדגש הוא על איזון אנרגטי של הגוף והוא עובד גם על השלד - שרירים, גידים, מפרקים וגם על מערכות פנימיות כמו מערכת הנשימה, העיכול, העצבים. השיאצו נותן מענה הן לבעיות פיזיות והן לבעיות רגשיות ומנטאליות. המסג' עובד על מערכת השרירים תוך שימת דגש להזרמה של לימפה ודם.
טכניקת השיאצו מתבססת על לחיצות ומתיחות של הגוף  ותנועתיות של המפרקים.רוב שיטות המסג' מתבססות על החלקת הידיים ועיסוי של אזורים שונים בגוף.
טיפול השיאצו מבוצע על בגדים נוחים ולא נעשה שימוש בשמנים. המסג' בדרך כלל מבוצע על גוף חשוף ותוך כדי שימוש בשמנים.

באיזו תדירות כדאי לקבל טיפולי שיאצו?

כשמטופל חדש מגיע לקליניקה בדרך כלל מומלץ להתחיל בסדרה של טיפולים פעם בשבוע.  אורך הסדרה משתנה מאדם לאדם .

החשיבות בטיפול אחת לשבוע בהתחלה היא בכדי לעורר את הגוף, להוביל לשינוי , ולהקל על הסימפטומים איתם הגיע.

הטיפולים נסמכים אחד על השני וממשיכים אחד את השני והמטרה היא שטווח ההשפעה שלאחר כל טיפול ילך ויתארך עד שהמטופל יגיע יותר לאיזון והסימפטומים איתם הגיע יפחתו.

בשלב כזה אפשר להתחיל ולרווח בין הטיפולים וכאן אנו עוברים לשלב של טיפולי שיאצו משמרים ומניעתיים לתחזוקת הגוף.

ישנם מצבים בהם המטופל מגיע עם כאבים אקוטיים כמו תפיסות קשה של גב/צוואר/שכמות ובמצבים כאלה כדאי לעשות טיפולים בתדירות אף גבוהה יותר של פעמיים בשבוע ולאחר שיש הקלה במצב האקוטי עוברים לטיפול אחת לשבוע.

אני בריאה ולא סובלת מבעיות מיוחדות, האם שיאצו יכול לתרום לי במשהו?

בהחלט כן. החיים היום יומיים הם מאד אינטנסיביים ושוחקים .

רובנו מחלקים את זמננו בין עבודה ,משפחה, לימודים ומחויבויות נוספות וכל אלה מעלים תחושות של מתח, לחץ ,חוסר שקט, עייפות- חוסר איזון.

בשלב הראשוני חוסר האיזון  לא בהכרח גורם לכאבים או בעיות רפואיות כלשהן.אולם המתח בדרך כלל מצטבר, האיזון האנרגטי ממשיך להיות מופר, השחיקה והעומס היום יומיים ממשיכים ולכן לאחר תקופה מסוימת  כל אלה יעלו שוב ויבואו לידי ביטוי בכאבים  ובעיות אחרות בגוף. בכדי למנוע את המצב, מומלץ מאוד לעשות טיפולי שיאצו מדי פעם לפי הצורך, ובאמצעותם לטפל במצבי חוסר האיזון המינוריים ההתחלתיים, לפני שהם הופכים לבעיה נראית לעין או מורגשת בגוף בצורה אקוטית.

האם הטיפול בשיאצו כואב?

טיפול השיאצו מתמקד בטכניקות לחיצה ומתיחות שונות וברוב המקרים הטיפול הינו מרגיע ומרפה. הרבה מטופלים מתארים את  התחושה כ"כאב נעים".  אולם לעיתים כן נוגעים בנקודות כאב מסוימות או נקודות רגישות יותר ובמצבים אלו המטפלת מיישמת טכניקות שונות להפחתת הכאב : שינוי של טכניקת הלחיצה או עבודה על אזור מרוחק אשר מרגיע את הכאב. 

אחרי כמה טיפולים ניתן כבר לחוש בשיפור במצב ?

טיפול השיאצו מקל באופן הדרגתי ותהליכי על הסימפטומים השונים. ברוב המקרים ניתן להרגיש את ההשפעה החיובית של השיאצו כבר מהטיפול הראשון. אולם בכדי להתגבר על בעיות שהן עמוקות וממושכות יותר נדרשת סדרה של מספר טיפולים. כל מטופל מגיב ומושפע אחרת מהטיפולים ולכן קשה לקבוע מראש כמה טיפולים צריך לעשות אך בדרך כלל זה נע בין 5-12 טיפולים.

האם אפשר לטפל בכאבי גב בעזרת שיאצו?

התשובה היא כן. השיאצו יעיל מאד גם במניעה של כאבי הגב החוזרים ונשנים וגם בטיפול בכאב גב אקוטי . הטיפול בשיאצו הוא לא פולשני והוא מתרכז בעיקר בהחזרת האיזון האנרגטי לרצועת גב תחתון ובהורדת המתח השרירי מתוך שחרור והגמשת השרירים. הטיפול בגב תחתון משלב לחיצות באזור הגב ,הבטן ובנקודות מרוחקות אשר יש להן השפעה על הגב. בנוסף ללחיצות הטיפול משלב מתיחות ,נענועים ותרגילים שניתנים למטופל בכדי שיוכל לעשותם בבית ולהקל על הכאבים.

טיפול מוקדם מונע החמרת המצב ומגביר את מהירות ההחלמה .

כמה זמן אורך טיפול שיאצו?

טיפול שיאצו אורך כשעה. במפגש ראשון של סדרת טיפולים הטיפול הוא קצת יותר ארוך לצורך היכרות ראשונית ותשאול.

 

האם מותר לשלב טיפול שיאצו עם טיפול תרופתי קונבנציונאלי?

כן מותר לשלב,אך חשוב ליידע את המטפל על נטילתן של התרופות משום שזה מהווה אינדיקציה למצבו של המטופל ולעיתים זה מחייב התנהלות אחרת במהלך הטיפול. אין לחשוש כי הטיפול בשיאצו נוגד/פוגע בהשפעת התרופות אלא ההיפך - מטרתו לעזור ולהקל על הסימפטומים הקיימים.

 

כיצד הטיפול מתבצע?

הטיפול מתבצע על מזרון כאשר המטופל לבוש ביגוד נוח. הטיפול אינו כולל שימוש בשמנים, דבר המקנה טיפול עמוק, נעים, מדויק ואפקטיבי ביותר. ישנן טכניקות רבות לשימוש המטפל ובאחריותו להתאימן לכל מטופל ומטופל.
הטיפול מתנהל בשיתוף פעולה מתמיד של המטפל והמטופל במטרה המשותפת להוביל למקסימום  השיפור .

 

 

הנחה לרוכשים כרטיסייה של 10 טיפולים

סדנאות שיאצו מתאימות לכל אחת ואחד.לפרטים: ליהי סבן .טלפון: 052-8118807

טיפולי שיאצו מיוחדים לנשים בהריון.

שיעור פרטי להורים ולתינוק. לפרטים: ליהי סבן.טלפון:052-8118807

מתנות מיוחדות. לפרטים כנסו ל"טיפולי מתנה"052-8118807

            כל הזכויות שמורות  -  ליהי סבן מטפלת בשיאצו ומדריכה להתפתחות תינוקות                
                                                            Msite - בניית אתרים ושרותי מחשוב